top of page

Музей українського весілля,
село Великі Будища Диканської територіальної громади.

    Славиться своєю багатою історією козацьке містечко Великі Будища, яке розташоване від Диканьки за 6 км, в напрямку м. Гадяча (автотраса Полтава - Гадяч). Територія Великобудищанської сільської ради займає одне із провідних місць по кількості природних та істотко - культурних об'єктів, які входить до складу масштабних туристичних маршрутів по району „Диканщина – історико - культурний центр Полтавщини" (з поселенням в сільські зелені садиби) та «Козацькими шляхами». Шляхова екскурсія розпочинається з огляду мальовничої місцевості в с. Чернечий Яр, де знімався художній фільм „Они шли на Восток” та українсько - російсько - італійський фільм „Соняшники” з участю Софі Лорен та дитячий художній фільм «Пригоди на хуторі поблизу Диканьки» (2008 р.) Неподалік, в с. Писарівщина, є пам'ятка садово - паркового мистецтва - Писаріщанський лісопарк (площею 16 га) та загальнозоологічний заказник «Фесенкові горби» (площею 70,2 га), Вершигора та Вершигорський став. Тут проходять дві екологічні стежки регіонального ландшафтного парку «Диканський». Поряд з природними об'єктами тут розміщена будівля бувшого Великобудищанського Преображенського жіночого монастиря (зараз СПТУ-51). В одній із місцевих садиб розміщена майстерня художника В. Пориніса. Через р. Ворсклу пролягає повітряний місток, а неподалік пляжна зона відпочинку. Поблизу села Кардашівка знаходиться урочище "Лапівщина" - заповідна зона РЛП "Диканський", урочище "Михайлівщина" та місця впадання річок Добришина і Мерло - приток р. Ворскли. Дані села входять до об'єктів водного маршруту по р. Ворскла, який розроблено і впроваджено регіональним парком.

    В с. Великі Будища, яке з 1660 року було сотенними містечком Полтавського козацького полку, розташована пам'ятка архітектури Свято - Троїцька церква (1819р.).

IMG_0535.jpg
paste241.jpg
osvjachennja.JPG

    У 2008 році, в день великого християнського свята Різдва Пресвятої Богородиці, в сільському будинку культури села Великі Будища відкрито сільський музей українського весілля. До сьогоднішнього дня жителі села зберегли в своїй пам'яті місцеві народні звичаї і обряди, стародавні весільні пісні, які супроводжували урочистості весілля. В експозиції: весільне вбрання того часу (більше 50 років тому назад), меблі та предмети побуту, безліч вишитих рушників, сорочок та навіть скриня нареченої.

paste242.jpg
paste245.jpg
paste243.jpg
paste244.jpg

    Найцікавіше те, що поряд з унікальними експонатами в музеї проходять традиційні весільні обряди на замовлення. Більшість молодят, які реєструють шлюб в сільській раді, із - задоволенням проходять обрядове дійство, яке свого часу надихало на любов і злагоду їхніх бабусь і дідусів.

paste246.jpg
paste247.jpg

    Щиро запрошуємо всіх до Музею українського весілля, який є єдиним не тільки в Україні а мабуть і у світі. На замовлення для Вас проведуть весільний обряд, почастують весільним короваєм, шишками та медяниками.

Замовлення та екскурсійне обслуговування, проведення обрядового дійства приймаються за телефоном

(05351) 9-63-25, моб. 066 817 00 78

Завжди раді Вас бачити.

Запросіть із собою кращих друзів та знайомих!

bottom of page