top of page
paste52.jpg
paste53.jpg

    Диканщина – це край з унікальними можливостями для розвитку і поширення туризму. Прославлена М.В.Гоголем та М.К.Башкирцевою, вона здавна приваблює туристів і відпочиваючих. ЇЇ мальовничі ландшафти, славне історичне минуле, культура, традиції краю, добрі і працьовиті люди приємно вражають гостей. Якщо Ви побуваєте у Диканьці, то завжди будете згадувати приємні хвилини спілкування з найбільш екологічно чистим куточком України, та знайомства з пам'ятками архітектури XVIII-XIX століть, пам'ятками природи, іншими заповідними та історичними місцями чудового краю.

arka.jpg
arka2.jpg

    Вже стало традицією зустрічати туристичні групи різних рівнів, гостей біля Тріумфальної арки, яка була споруджена у 1820 році  і слугувала парадним в'їздом до садиби Кочубеїв. Автор проекту - академік архітектури Луїджі Руска. Це єдиний в Україні пам'ятник культури, що увінчує тріумф перемоги у  війні 1812 року з французами. Гоголівські герої частують варениками, проводять гостей через арку, запрошуючи до славного історичного краю.

Миколаївська церква.jpg

    На південній околиці Диканьки під лісом виділяється білокам'яна ротондальної форми Миколаївська церква (1794р.). Її будував у стилі класицизму видатний зодчий М.О.Львов, вперше застосувавши систему подвійного купола, що знайшла своє відображення пізніше на спорудженні знаменитого Казанського собору в С. Петербурзі. Миколаївська церква започаткована на цьому місці ще в XVII ст. З благословення Лазара Барановича, і досі в народі живуть перекази про чудотворну силу ікони Миколи - угодника. Вражає своєю витонченістю вирізьблений із мореного дуба іконостас, під церквою знаходиться родовий склеп Кочубеїв, де в саркофагах з італійського мармуру поховано п'ять князів і три княгині.

paste287.jpg

    Дзвіниця збудована за проектом Луїджі Руска (1810 – 1827 р.р.). Мелодійний спів її 8 – пудового дзвону колись чути було аж до околиць Полтави.

Троїцька церква.jpg
trojetska2.jpg
usipalnica.jpg

    Троїцька церква збудована 1780 року в стилі барокко на місці знесеної дерев'яної Хрестовоздвиженської церкви в історичному центрі села. Ходили до неї переважно козаки, тут було відкрито й церковно – приходську школу. Під правим криласом поховано будівничого церкви П.В.Кочубея з його дружиною Уляною Безбородько. Троїцька церква – єдина в Україні пам'ятка архітектури, тісно пов'язана з творчістю М.В.Гоголя, який часто бував у ній і змалював у повісті "Ніч перед Різдвом".

paste289.jpg

    Парасоцький ліс – ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення. Зайнята ним площа становить 145 га. Видовий склад рослин дуже багатий – 360 видів вищих рослин. Тут проходить північно - східна межа розповсюдження граба в Україні.

    Збереглися й залишки печерного скиту, що був заснований у лісовій хащі на схід від Диканьки до 1602 року. Це було ціле підземне містечко з 8 печер, з"єднаних розгалуженими ходами, і системи підтримування життєдіяльності ченців. Внизу у Вовчім Яру збереглася стародавня криниця з джерельно чистою колись водою-тут ченці, певно, брали воду.

paste290.jpg

    Ялиновий гай – це вікові насадження із ялини європейської на площі 4,5 га що є ботанічною пам’яткою природи. Ялини насаджені в 1908-1910р.р. на околиці Диканьки поряд з Бузковим гаєм за Пивоварськими ставками.

paste291.jpg

    Троянівське водосховище знаходиться в 9 км. від Диканьки і його площа становить 150,3 га. Штучно створена в 1977 році водойма заселена природною флорою та фауною, стала улюбленим місцем відпочинку диканчан. На березі водосховища діє база відпочинку "Чиста хвиля". До послуг відпочиваючих проживання, харчування, рибальство, катання на човнах.

paste292.jpg

    Улюбленим місцем відпочинку диканчан є пляжна зона на річці Ворскла. До послуг відпочиваючих спуск на байдарках по річці. Ворскла, рибальство з ночівлею, цікаві історії - побрехеньки неперевершеного Панька Рудого.

paste293.jpg

    Булонський парк на території оздоровчого табору відпочинку "Супутник", що в селі Михайлівка, створений і виплеканий французом Етьєном Франсуа Антуаном Томасом, який довгий час жив і працював тут. Він особисто відбирав саджанці, формував крону дерев і чагарників, розбивав перші галявини, стежини, алеї. Підбір порід дерев точнісінько як у Булонському парку, що під Парижем, на його першій батьківщині. Михайлівський Булонський парк, нині парк Антуана Томаса, має площу в тисячу разів меншу від свого старшого паризького брата. Шумить зеленими кронами парк Антуана Томаса ,чарує своєю неповторною природною красою.

paste294.jpg
bottom of page