top of page

Диканський історико-краєзнавчий музей ім. Д.М. Гармаша.

    Диканський історико краєзнавчий музей імені Д.М.Гармаша є своєрідною візитівкою славнозвісної гоголівської Диканьки.

  Фондова колекція музею нараховує майже 10 тисяч експонатів, експозиція розміщена у 9–ти залах. Експозиції музею знайомлять відвідувачів  з природою, історичним минулим та сьогоденнями Диканщини. Вони проілюстровані цікавими натуральними експонатами.

   Серед унікальних експонатів музею – реалістична половецька скульптура, липовий сволок  1741 року, кована скриня – церковна скарбниця XVII століття, копія посмертної маски М.В.Гоголя 1909р., знаряддя праці та  побуту місцевих мешканців – міщан, козаків та селян, зразки ткацтва та полтавської вишивки кінця ХІХ століття, старовинні церковні книги та ікони, зброя і військові нагороди. В залах природи експонується велика кількість опудал птахів та тварин,  корінних аборигенів краю, колекція метеликів, гербарії різноманітних рослин і т. п.

    Цікавими є дві діорами  в залах природи та Другої світової війни, інтер’єри, що показують побут селян та міщан початку ХХ століття. ряд експозицій розповідають про історичних, видатних постатей пов’язаних з Диканщиною: відомий рід Кочубеїв, гетьмана Мазепу, письменника М.В.Гоголя, всесвітньовідому художницю і письменницю М.К.Башкирцеву.

   В окремих залах висвітлена історія Диканщини часів незалежної України та революції Гідності, екополітичний, культурно – освітній, туристичний потенціал краю, звичаї та обряди гоголівської Диканьки.

    В музеї проводяться, оглядові, тематичні,  театралізовані екскурсії, масові культурно – освітні заходи.

  Музей пропонує екскурсії по Диканьці до пам’яток архітектури – Тріумфальної арки (1820р.), Троїцької церкви (1780р.), Миколаївської церкви (1794 р.), до пам’яток природи – 600 – літніх Кочубеївських дубів і 200 – літнього Бузкового гаю.

  Можливі театралізовані екскурсії за участю гоголівських героїв та історичних персонажів краю з частуваннями традиційними національними стравами.  

Музей.jpg

Музей працює: вівторок – неділя з 9-00 – 17-00 год.; п’ятниця з 9-00 до 16 – 00 год.

Вихідний день: понеділок.

Вхідні квитки: для дорослих – 10 грн.,  для дітей і студентів – 5 грн.

Вартість екскурсій: для групи дорослих – 100 грн.; для групи дітей – 50 грн.

bottom of page